جستجو   :  

معرفی نرم افزار کاربردی برای شیمی(Gaussian)

این نرم افزار به علت ویژگی های خوب گسترده خود که مهمترین و پررنگترین آن ها پیش بینی انواع ویژگی های مولکولی بر اساس قوانین فیزیک کلاسیک و کوانتوم است به محبوبیت بالایی در بین دانشجویان و اساتید این حرفه رسیده است. همچنین این نرم افزار از توان محاسباتی بالایی برخوردار است و بر روی سیستم هایی مثل ویندوز و ... بدون هیچ محدودیتی قابل اجرا می باشد. بسیاری از دانشجویان برای کامل کردن و نوشتن پایان نامه خود به سراغ این نرم افزار می آیند. البته این نرم افزار هم مانند تمامی نرم افزارهای تخصصی دیگر نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد و چون برنامه ای تخصصی به شمار می رود استفاده از آن برای عموم مردم بدون کسب آموزش های لازم مقدور نخواهد بود. مثلا شما باید این را در نظر بگیرید که هدف شما در این مرحله چیست و با شرح دادن و تعریف کردن این هدف به سیستم این امکان را برای آن فراهم آورید که راه حل مربوطه را پیدا کند. یا مثلا نحوه کار با محاسبات آن را بلد باشید تا بتوانید آن را برای سیستم هم شرح دهید.

این نرم افزار حتی توانایی رسم مولکول ها و شبیه سازی واکنش های شیمیایی را هم دارد. شما می توانید به کمک این نرم افزار مولکولی را که می خواهید طراحی کنید و حتی ویژگی های این مولکول طراحی شده را ارزیابی کنید. این نرم افزار با ارئه متد های بسیار متنوع و زیاد به شما این اجازه را می دهد که مولکول و یا واکنش را بارها مورد آزمایش امتحان قرار دهید. همچنین شما می توانید فاز مورد نظر خود را انتخاب نمایید زیرا این برنامه بدون هیچ محدودیتی واکنش و مولکول را در همه فاز ها (جامد، گاز، محلول و ... )بررسی می کند.

برنامه گوسین

این نرم افزار برای هردو نوع شیمی یعنی هم شیمی آلی و هم شیمی معدنی کاربرد دارد و از این نظر هم محدودیتی برای آن وجود ندارد. برای کسب آموزش و مهارت های لازم جهت استفاده گسترده از این نرم افزار می توانید از فیلم ها، بسته های آموزشی و حتی کارگاه های مجازی و حضوری که همواره در حال برگزاری هستند استفاده کنید. در حال حاضر گوسین16 آخرین نسخه از این برنامه است که در آن با توجه به گستردگی توان محاسباتی می توانید به حل کرد مسائل شیمی بپردازید.

اگر دانشجوی رشته هایی هستید که شیمی در آن ها مهم است پس به طور قطع به سراغ این برنامه خواهید آمد و این برنامه با ویژگی های خوب و گسترده خود نظر شما را جلب خواهد کرد. البته نرم افزار گوسین تنها یکی از ده ها نرم افزار موجود برای انجام این قبیل کار هاست. از نظر کاربران این نرم افزار از محدودیت نسبت بالایی نسبت به نرم افزارهای دیگر برخوردار است. امیدواریم اگر قصد استفاده از این نرم افزار را داشتید این محتوا کمک ها و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار داده باشد.

محتوا نویس:زهرا سعادتپور

معرفی نرم افزار شیمی

معرفی نرم افزار گوسین

برنامه محاسباتی شیمی

ویژگی های نرم افزار گوسین

جزوه شیمی فیزیک و کوانتوم رشته نانو شیمی

توضیحات بیشتر و دانلود
 

جزوه شیمی سینتیک، اصول مهندسی پلیمریزاسیون رشته پلیمر


توضیحات بیشتر و دانلود

 

دریافت فایل ها و دروس شیمی

تاریخ درج  :  1399/4/4  
تعداد بازدید تا کنون :1400

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی