جستجو   :  

معرفی برنامه های کاربردی تایپ فرمول

یکی ازکاربردی ترین برنامه ها برای تایپ، نرم افزار ورد (Word) است که من به صورت مفصل تایپ فرمول در ورد(Word) را در فایلی جداگانه شرح داده و در فروشگاه سایت به اشتراک گذاشته ام. اما در این پست قصد دارم دیگر نرم افزارهای کاربردی برای تایپ فرمول را بیان کنم. یکی از تایپ های تخصصی رسم ساختارهای شیمی است. برای تایپ فرمول های خطی می توانیم از امکانات خود ورد هم استفاده کنیم اما برای رسم ساختارها حتما نیازبه برنامۀ دیگری خواهیم داشتیم. یکی از بهترین برنامه های رسم ساختار و فرمول های شیمی نرم افزار MDL SISI Drow است. شما با این نرم افزار می توانید هر نوع ساختاری از شیمی را رسم کرده و در فایل ورد یا پاورپوینت خود ذخیره کنید.

کار کردن با این نرم افزار کار سختی نیست و با کمی جستجو در منوها و گزینه ها متوجه نحوۀ تایپ خواهید شد همچنین می توانید با جستجوی نام این نرم افزارمقالات آموزشی این برنامه را دریافت کنید. در این نرم افزار ساختارهای آماده پیش فرضی هم وجود دارد که می تواند برخی رسم ها را برای شما ساده کند. شما در بخش template این برنامه انواع ساختار های پیش فرض را می توانید انتخاب کنید.

 

یکی دیگر از نرم افزار های خوب در رسم و تایپ شیمی نرم افزار Novoasoft ScienceWord است. این برنامه نیز برای رسم ساختارهای شیمی بسیار کاربردی و ساده است. با این برنامه خیلی راحت می توانید رسمی را انجام داده و ویرایش کنید.

 

واما یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای تایپ ریاضی و فیزیک برنامۀ Math type است. اگر حرفۀ شما تایپ باشد و یک تایپیست باشید حتما با این برنامه تایپ کرده اید. هرچند من ترجیح می دهم  برای تایپ های ساده و معمولی از همان برنامۀ ورد که به اندازۀ کافی امکانات دارد استفاده کنم. اما اگر می خواهید فرمول های پیشرفته تایپ کنید پیشنهاد می کنم از این نرم افزار استفاده کنید.

اگر برای تایپ نیاز به نمادهای بسیاری در کنار فرمول های خود دارید پیشنهاد می کنیم از نرم افزار MAPL از شرکت Maple Soft استفاده کنید. در این برنامه انواع نمادها برای فرمول های پیشرفته را در کنار تایپ فرمول خود، به راحتی می توانید پیدا کنید. یکی از مزیت های نماد های این نرم افزار نسبت به ورد این است که علاوه بر تنوع بیشتر دسترسی بسیارساده تری برای استفاده از نمادها خواهید داشت. از این نرم افزار برای تایپ فرمول هم می توانید استفاده کنید وامکانات و اسکلت فرمولی پیش فرض بسیاری در برنامه گنجانده شده است.


برای اطلاع از دیگر پست ها و فایل های آموزش تایپ، صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید.

danesh.freelancer@

محتوانویس: لیلا واحد

نرم افزارهای تایپ

کپی برداری بدون نام و لینک سایت مجاز نمی باشد.

تاریخ درج  :  1399/3/24  
تعداد بازدید تا کنون :1242

نطرات کاربران

 

خیلی خوب بود

نوشته شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ توسط Saaaama


من معلمم خیلی لازم داشتم ممنون.

نوشته شده در ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ توسط D22


ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی