با وجود آفیس با ورژن‌های جدیدتر اما هنوز بسیاری از پروژه‌های آفیس مخصوصاً پروژه‌های درسی با آفیس 2019 انجام می‌شود و البته هنوز هم تعدای هستند که از ورژن‌های قدیمی استفاده می‌کنند مانند آفیس 2016، و هنوز بحث سراستفاده یا مقایسه آفیس 2019 با 2016 وجود دارد. از آنجایی که آفیس2019 تنها قابل نصب بر روی ویندوز 10 است باعث نارضایتی‌هایی شده. اما قابلیت‌های جدیدی که آفیس2019 دارد حتماً می‌تواند به ایده‌های افرادی که با آفیس کار می‌کنند رنگ و جذابیت بیشتری دهد و کاربردی‌تر باشد. نسخه جدید آفیس2019 شامل همان اپلیکیشن‌های شناخته شده این مجموعه یعنی ورد، اکسل، Outlook، پاورپوینت، پابلیشر، Visio، اکسس و Project است که البته تغییراتی کرده‌اند.

مزایایی که در آفیس2019 وجود دارد:
برای افرادی که با Word کار می‌کنند و یا تایپیست هستند خبر‌خوش این است که قابلیت‌های جدید کاربردی به ورد 2019 اضافه شده. در نسخه جدید ورد(word2019) می‌توانید شاهد اضافه شدن تم تیره، ابزارهای یادگیری و ابزارهای جدید برای تبدیل متن به گفتار باشید که کارایی بسیاری برای تایپیست‌ها خواهد داشت و همچنین اضافه شدن برنامه Latex که برای بسیاری از دانشجویان کاربردی است از امکانات جدید ورد 2019  است.
اکسل 2019 نیز شامل بهینه‌سازی‌هایی در بخش جداول، نقشه‌های 2D، تایم‌لاین‌ها، وفانکشن‌ها و کانکتورهای جدید است و
پاورپوینت 2019  شامل ویژگی‌های جدید برای ارائه مطالب (مانند زوم) و قابلیت افزودن آیکون خواهید بود و همانطور که اشاره شد بسیار کاربردی برای ارائه مطالب است. همانطور که می‌دانید پاورپوینت یکی از بهترین و البته اصلی‌ترین برنامه برای ارائه مطالب در کنفرانس‌ها و مراکز آموزشی ودانشجویی است. همچنین این برنامه از اشکال سه بعدی پشتیبانی می‌کند ومی‌توان با این برنامه انیمیشن سازی انجام داد.

از معایب آفیس 2019:
همان‌طور که پیش‌تر گفته‌شد آفیس2019 اپلیکیشن ویژه ویندوز10 است، برای همین امکان نصب آن بر روی ویندوزهای 8.1، ویندوز 7 یا سایر نسخه‌های سیستم‌عامل‌های مایکروسافت وجود ندارد.
ونکته دیگر از معایب این نسل جدید از آفیس این است که که بسته جدید آفیس با نسخه‌های پیشین سازگار نیست و نمی‌توان هر دو نسخه آفیس2016 و آفیس2019 را هم‌زمان روی یک کامپیوتر نصب کرد.

چنانچه نیاز به انجام پروژه در برنامه آفیس دارید خدمات درسی حانان و جزوه نویس خدماتی مانند:

تایپ و ویراستاری متون درسی و کتاب

انجام صفحه‌آرایی جزوه و کتاب

ساخت پاورپوینت ساده و پیشرفته و پایان نامه

را تنها با یک پیام به پشتیبانی با بیش از 7سال سابقه کاری در بخش خدمات درسی و آموزشی انجام خواهد داد. تنها کافیست از طریق تلگرام، بله یا روبیکا به شماره 09037033950 پیام دهید.