یکی از روش‌های کسب‌درآمد از اینترنت راه‌اندازی یک وبسایت برای خودتان است. اگر شما هم طرفدار کار در منزل باشید به احتمال زیاد بارها خواسته‌اید که یک سایت برای خود طراحی کنید. ولی بعد از خود پرسیده‌اید که چطور می‌توانم از یک وبسایت یا وبلاگ کسب درآمد کنم؟ یا راهی برای کسب‌درآمد از از این طریق وجود دارد؟ یا اگر در حال حاضر یک وبسایت دارید ممکن است از خود پرسیده باشید چطور می‌توانم درآمد کسب شده از آن را افزایش دهم؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها ادامه محتوا را بخوانید. به احتمال زیاد این محتوا شما را تشویق به ساخت یک وبسایت خواهد کرد!

روش‌های کسب درآمد از وب سایت‌ها:

در وهله اول باید دید که سایت یا صفحه شما چه مخاطبانی دارد. سپس باید کاری کنید که بازدید صفحه شما بالا رود. با انجام همه این کارها می‌توانید زمینه را برای یک تبلیغ موثر حاضر کنید.

  •  تبلیغ مرسوم‌ترین و در عین حال ساده‌ترین راه برای کسب‌درآمد از سایت است. به این صورت که شما در قبال هزینه‌ای که دریافت می کنید باید یک سایت دیگر را و یا یک محصول  را در سایت خود تبلیغ کنید. یا حتی با قرار دادن فایل های آموزشی و فروختن آن‌ها با گرفتن درصدی از فروشنده اصلی، کسب‌درآمد کنید.

  • روشی دیگر برای کسب‌درآمد از اینترنت و از طریق وبسایت این است که اگر شما در زمینه خاصی (آشپزی، خیاطی، آموزش زبان و ....) مهارت دارید و آن را در وبلاگ خود آموزش دهید و در قبال این آموزش از کسانی که تمایل به یادگیری دارند حق عضویت دریافت کنید. حتی برای کسب اعتماد از مخاطبان می‌توانید قسمتی را به عنوان نمونه و رایگان روی صفحه خود قرار دهید و این گونه به دیده شدن بیشتر کار خود نیز کمک کنید.
  • اگر نویسنده هستید و به نوشتن رمان یا داستان‌های کوتاه علاقه دارید با قرار دادن روزانه چند بخش در وبسایت یا وبلاگ خود از علاقه‌مندانی که مایل به خواندن داستان هستند حق عضویت دریافت کنید.
  •  اگر زبان خارجی میدانید و میتوانید از عهده مترجمی برآیید به شما پیشنهاد میشود تا کتابهای زبان اصلی را که فعلا ترجمه نشدهاند را ترجمه کرده و روزانه با قرار دادن چند صفحه از آنها در سایت خود هم باعث جذب علاقهمندان شوید و هم با دریافت هزینهای متناسب کسب درآمد کنید.
  •  اگر شما به فروشندگی علاقه دارید میتوانید یک وبسایت ساخته و با قرار دادن بخشی از محصولات خود به همراه اطلاعات فروش آنها مشتریهای بیشتری از سرتاسر کشور برای خود داشته باشید و سطح فروش خود را روز به روز افزایش دهید.
  •  امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه چیز به سوی آنلاین شدن پیش می رود. حتی مشاورهها! شما میتوانید در سایت خود در هر زمینهای که تخصص دارید و یا دوره کوتاهی از آن دیده اید به کسانی که علاقه دارند مشاوره بدهید. این مشاوره می‌تواند در زمینه‌های درسی، پزشکی، زیبایی و حتی در زمینه مشاوره برای خرید اشیاء گوناگون باشد. البته باید حتما در این زمینه ها مهارت و اطلاعات کافی داشته باشید.
  •  شما حتی می توانید با ساخت وبسایت‌ها برای دیگران کسب درآمد کنید! اگر بلد هستید که چطور باید یک وبسایت ساخت، برای کسانی که وبسایت نیاز دارند یک سایت طراحی کرده و در برای آن هزینه مناسب دریافت کنید.

نکاتی برای کسب درآمد از وب سایت:

روش‌های زیادی برای کسب‌درآمد از سایت‌ها وجود دارد که ما به چند مورد در این محتوا اشاره کردیم ولی فراموش نکنید که در همه این روش‌ها تبلیغات و بازدید سایت نکته ای مهم و اساسی است. شما باید به اعتبار سایت خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال برندی را در نظر بگیرید که اصلا نیازی به معرفی و تبلیغ ندارند. ولی شما با قرار دادن تبلیغات یا محصولاتی از این برند در سایت خود اعتبار آن و میزان بازدید را بالا ببرید. نتیجه این اعتبار موثر شدن تبلیغات‌ها و به دنبال آن چند برابر شدن هزینه دریافتی از تبلیغات می‌شود. از دیگر راه‌های بالا بردن اعتبار و میزان بازدید پیج نیز می‌توان به محتوای مناسب اشاره کرد.

کسب درآمد از محتوا نویسی و نویسندگی:

اگر به نویسندگی علاقه دارید و یا به دنبال شغل دوم می گردید تا در منزل از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشید محتوا نویسی یکی از راه‌های پیشنهادی ما به شماست. محتوا‌نویسی یکی از مشاغل کاربردی و در عین حال نه چندان سخت این روزهاست. از ویژگی‌های خوب این شغل می‌توان به وجود نیاز دائمی به نوشتن محتوا اشاره کرد، یا اینکه:

  •  چون به دنبال کار و درآمد در منزل هستیم.
  • چون تقاضا برای این شغل زیاد و به اصطلاح بازار کار برای این شغل خوب است.
  • چون اگر به درستی انجام شود شما حتی می توانید به شهرت هم برسید!

آموزش سئو

محتوا نویسی چیست؟

محتوا نویسی به قلم و قدرت نویسندگی شما بستگی دارد. مثلا موضوعی در اختیار شما قرار داده و از شما خواسته می شود تا راجع به این موضوع محتوای متنی بنویسید(دقت کنید که محتوا نویسی  چند نوع است که در اینجا محتوا نویسی متنی مدنظر است).این به خود شما بستگی دارد که تا چه حد بتوانید با قلم و سبک نوشتن خود تولید محتوایی باکیفیت و مفید کنید. بهتر است نوشته شما شامل دو سوم سرگرمی و آموزش و یک سوم تبلیغ باشد تا برای مخاطب هم جذاب شود.

راه‌های کسب درآمد از نوشتن محتوا چیست؟

ما در عصری زندگی می کنیم که ارتباطات حرف اول را می‌زند. یکی از این ارتباطات مربوط به ارتباط شرکت‌های تولید کننده با مردم باشد. این شرکت‌ها محصولات خود را از طریق تبلیغ به مردم معرفی می‌کنند. حتی خیلی از مشاغل تبلیغ خود را برعهده شبکه های اجتماعی گذاشته‌اند و از این راه‌درآمد خوبی هم نصیب هر دو طرف معامله می‌شود. اما هر تبلیغ خوب در مرحله اول به یک محتوای جذاب و عامه‌پسند نیاز دارد و اینجاست که ارتباط بین یک محتوا‌نویس و یک شرکت که تمایل به تبلیغ محصول خود دارد شروع می‌شود و یکی از راه‌های کسب‌درآمد از محتوا‌نویسی رقم می‌خورد. راز موفقیت در این کار شناخت نیاز های مخاطب است.
یکی دیگر از راه های کسب درآمد محتوانویسی برای وبلاگ‌ها است که برخلاف انتظار شما تقاضا و فرصت شغلی برای این کار بسیار زیاد است و اگر یک محتوا‌نویس کار خود را در این زمینه درست انجام دهد علاوه بر کسب درآمد معقول طرفداران خود و اسم و رسمی در این حرفه پیدا خواهد کرد.
ممکن است که در نگاه اول سخت به نظر برسد ولی اصلا نگران نباشید سختی این کار فقط تا زمانی پابرجاست که قلم به دست بگیرید و شروع به ایده‌پردازی کنید. پس از نوشتن اولین جمله و کلمه روی کاغذ بلافاصله ایده‌ها همانند قطار در ذهن شما راه خواهند افتاد و باعث رقصیدن قلم روی صفحه کاغذ و تولید محتوای ارزشمند می‌شود. به همین دلیل می‌گوییم اگر به دنبال کار در منزل و سرگرم شدن هستید ما محتوا‌نویسی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ببینید دریافت پاورپوینت آموزش دیجیتال مارکتینگ

کسب درآمد از طریق بازاریابی اینترنتی و برندیگ

یکی از دغدغه‌های جهان امروز تبلیغات است. تبلیغات در واقع پل ارتباطی بین صاحبان شرکت‌ها، برندها و عرضه کننده محصولات و مردم مصرف کننده هستند. تبلیغات بسته به محصولات عرضه شده متفاوت‌اند و حتی شاید درجه بندی هم داشته باشد. تبلیغ محصول در فضای مجازی یا به اصطلاح بازاریابی اینترنتی در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.
یکی از روش های کسب‌درآمد از تبلیغات اینترنتی داشتن صفحات مجازی پربازدید است. اما باید به این نکته توجه داشت که صفحه مربوطه غالبا توسط چه کسانی دنبال می‌شود و بسته به نوع غالب دنبال‌کنندگان محصولی مناسب با قیمتی مناسب را تبلیغ کنید. به عبارت دیگر ابتدا باید یک ارزیابی درست و دقیق از نیاز‌های دنبال کنندگان و ویژگی های محصول داشته باشید و بعد تبلیغ را شروع کنید. به عنوان مثال یک محصول پوستی یا زیبایی به راحتی می‌تواند در صفحاتی که توسط بلاگر‌های آرایشی یا اغلب خانوم‌ها دنبال می‌شود دیده‌شود و بازخورد خوبی هم داشته باشد و این بازخورد خوب دستمزد خوبی را هم برای مدیر آن صفحه به دنبال دارد.

ایده ای دیگر برای تبلیغ در صفحات مجازی:

همانطور که در ابتدا گفته شد تبلیغ یک محصول تا حد زیادی بستگی به نوع محصول دارد. تبلیغ برای یک رستوران را در نظر بگیرید. امروزه دیگر روش های قدیمی که شامل پخش تصاویری از غذاها، محیط رستوران و ...بود کاربرد زیادی ندارد، بلکه به عنوان مثال از شما به عنوان مدیر یک صفحه پربازدید دعوت می‌شود تا به رستوران بروید. مسئولین رستوران علاوه بر پرداخت هزینه تبلیغ در صفحه شما برای شما چند نوع از غذاهای رستوران می‌آورند و شما با امتحان کردن این غذاها و ضبط یک ویدیوی چند دقیقه‌ای و قرار دادن آن در صفحه خود تبلیغ را برای آن ها انجام دهید. البته قابل ذکر است که اینگونه تبلیغات عامه‌پسند و ممکن است توسط هر قشری پسندیده شوند و نیازی نیست که صفحه شما حتماً مخاطب خاص داشته باشد.
یکی از نکات جالب توجه برای بیشتر کردن بازدید یک صفحه محتوا نویسی درست و به جا برای آن صفحه است. پس محتوا‌نویسی را در بازاریابی جدی بگیرید. شاید یکی از دلایل موفقیت های صفحات مشهور همین محتوا‌نویسی دقیق باشد. به طور کلی اگر شما علاقه‌مند به حرفه بازاریابی‌اینترنتی هستید اولین گام داشتن یک صفحه اجتماعی، وبلاگ یا سایت پر‌بازدید است. از نکات مهم دیگر که می‌تواند به دیده شدن تبلیغ کمک کند ارزیابی محصول و همچنین ارزیابی نیاز های مخاطب و مطابقت دادن محصولات تبلیغ شده با آن است.

سئو چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

مطمئنا برای همه ما پیش آمده که به دنبال جست‌و‌جوی مطلبی از اینترنت به سراغ موتورهای جست‌و‌جو برویم ولی آیا تا به حال برای شما پیش آمده که از خود بپرسید چه چیزی باعث شده که صفحه، وبسایت و یا وبلاگی در صفحه اول و یا مقام اول نتایج جست‌و‌جو قرار بگیرد و دیگری در صفحه آخر؟ آیا می‌دانید معیار‌های یک سایت برای بودن در صفحه و مقام اول نتیجه یک جست‌و‌جو چیست؟

سئو اصطلاحی است که ممکن است بیشتر محتوانویسان مبتدی در اولین روزهای شروع به کار خود بشنوند. جالب است بدانید سئو (SEO) یک کلمه مخفف شده‌است. عبارت کامل این کلمه مخفف شده Search Engine Optimization  است که معنای بالا بردن کارایی سایت در موتور جست‌و‌جو است. شما با انجام یک سری از کارها می‌توانید سایت یا وبلاگ خود را در رتبه اول نتایج جست و جوی مطلب مربوطه قرار دهید. بهتر است این کار را به سئو نویس‌ها بسپارید.

چگونه می توان از سئو کسب درآمد کرد؟

کسب‌درآمد از سئو این روز‌ها به شغلی محبوب تبدیل شده است. زیرا هم کاربردی و پر تقاضا است و هم در گروه شغل‌های پولساز و پردرآمد قرار می‌گیرد. البته امروزه با به وجود آمدن صفحات اجتماعی مثل اینستاگرام و میزان بالای محبوبیت آن میان عموم مردم و صاحبان کسب‌و‌کار تقاضا برای سئو‌نویسی برای پیج‌های اینستاگرامی بیشتر هم شده و همین نکته باعث بالاتر رفتن رتبه این شغل در بین مشاغل شده است. سئونویس‌ها با شناخت الگوریتم‌های پیشرفته جست‌و‌جو و نوشتن سئوی مناسب به شما کمک می‌کنند رتبه صفحه یا سایت خود را در موتورهای جست‌وجو بالا ببرید. البته نباید انتظار داشته باشید که همان روزهای اول نتیجه طلایی بگیرید و سایت خود را جزو سایت‌های مقام اول ببینید. این کار نیازمند صبر و حوصله هر دو طرف (مدیران صفحه، وبلاگ یا وبسایت و سئونویسان) باشد. البته برای یادگیری سئونویسی تخصصی شما باید دوره و یا کارگاه های مربوطه را بگذرانید تا بهتر بتوانید در این حرفه جایگاه خود را پیدا کنید. برای گذراندن دوره‌ها هم الزاما مجبور نیستید در کلاس‌ها و کارگاه‌های حضوری شرکت کنید بلکه  می‌توانید از سایت‌های معتبر که فایل‌های آموزشی این دوره را به فروش می‌رسانند و یا حتی از طریق آموزش آنلاین در اینستاگرام هم استفاده کنید.


عکاسی و ویرایش عکس و کسب درآمد از آن:

امروزه با پیشرفت دوربین‌های عکاسی تلفن‌های‌همراه عکاسی دیگر آنقدر‌ها هم که به نظر می‌آید سخت نیست. تقریبا همگی ما می‌توانیم عکس‌هایی را که می‌خواهیم با تلفن همراه خود، بگیریم و حتی آن‌ها را با برنامه‌های مناسب ویرایش کنیم حتی اگر همه چیز را راجع به ویرایش و عکاسی حرفه‌ای ندانیم. اما آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به فکر کسب‌درآمد از همین نوع عکاسی و عکس ها باشید؟ آیا تا به حال خود را در جای یک ویرایشگر حرفه‌ای عکس یا عکاسی که درآمد نسبتا بالایی هم دارد تصور کرده‌اید؟ اگر می‌خواهید بیشتر راجع به کسب درآمد از این حرفه بدانید ما را در ادامه محتوا همراهی کنید.
شما می توانید با فروش عکس‌های گرفته شده به سایت‌های خرید و فروش عکس داخلی مثل: عکس‌باکس، لنزک و .... کسب‌درآمد کنید. البته این کار هم مانند شغل‌های دیگر سختی‌های خود را دارد. این سایت‌ها معیار‌های زیادی را برای عکس‌های گرفته شده دارند و اصولاً می‌خواهند عکسی که برای خرید آن هزینه شاید زیادی را می پرازند از هر لحاظ کامل باشد.

به عنوان یکی دیگر از راه‌ها می توان به عکاسی برای یک برند یا رستوران خاص اشاره کرد. مثلا شما در قبال دریافت هزینه، عکاسی از غذاهای یک رستوران یا محصولات یک برند را بر عهده بگیرید. حتی می‌توانید برای مجله‌ها عکاسی کنید. مثلا مجله‌های آشپزی و یا حتی مجله‌های مد و زیبایی! با توجه به همه گیر شدن برنامه هایی مثل اینستاگرام و.... شما حتی می توانید عکاسی از بلاگر ها، مدل ها و ... را بر عهده بگیرید.
از طرفی دیگر شما حتی می توانید در آتلیه هایی که امروزه کم هم نیستند فعالیت کنید یا حتی آتلیه خود را داشته باشد که الته این کار نیازمند یک سرمایه نسبتا زیاد برای شروع است.

روش‌های بسیار دیگری نیز برای ایده‌های کسب‌درآمد از اینترنت وجود دارد که در همین مجله نیز به برخی از این روش‌ها پرداخته شده است. آموزش تخصصی برخی نرم‌افزارها و آموزش تایپ از نمونه ایده‌های دیگر برای فریلنسر شدن است. تنها کافیست شغل مورد علاقه خودتان را پیدا کنید و برای آن برنامه‌ریزی کنید تا موفق شوید.