خرید فایل های قابل دانلود
جستجو   :  

6 روش عالی برای کسب درآمد از اینترنت

ابتدا برای کسانی که سایت یا وبلاگ دارند یا می خواهند وبسایت داشته باشند خواهم گفت که چگونه می توان از ین طریق کسب درآمد داشت. اگر شما هم طرفدار کار در منزل باشید به احتمال زیاد بارها خواسته اید که یک سایت  برای خود طراحی کنید. ولی بعد از خود پرسیده اید که چطور می توانم از یک وب سایت یا وبلاگ کسب درآمد کنم؟ اصلا راهی برای کسب درآمد از از این طریق وجود دارد؟ یا اگر در حال حاضر یک وب سایت دارید ممکن است از خود پرسیده باشید چطور می توانم درآمد کسب شده از آن را افزایش دهم؟ برای یافتن پاسخ این سوال ها ادامه محتوا را بخوانید. به احتمال زیاد این محتوا شما را تشویق به ساخت یک وبسایت خواهد کرد!

روش های مرسوم برای کسب درآمد از وب سایت ها:

در وهله اول باید دید که سایت یا صفحه شما چه مخاطبانی دارد. سپس باید کاری کنید که بازدید صفحه شما بالا رود. با انجام همه این کارها می توانید زمینه را برای یک تبلیغ موثر حاضر کنید.

  •  تبلیغ مرسوم ترین و در عین حال ساده ترین راه برای کسب درآمد از سایت می باشد. به این صورت که شما در قبال هزینه ای که دریافت می کنید باید یک سایت دیگر را و یا یک محصول  را در سایت خود تبلیغ کنید. یا حتی می توانید با قرار دادن فایل های آموزشی و فروختن آن ها با گرفتن درصدی از فروشنده اصلی، کسب درآمد کنید.
  • روشی دیگر برای کسب درآمد این است که مثلا شما در زمینه خاصی (آشپزی، خیاطی، آموزش زبان و ....) مهارت دارید و آن را در سایت خود آموزش می دهید و در قبال این آموزش از کسانی که تمایل به یادگیری دارند حق عضویت دریافت می کنید. حتی برای کسب اعتماد از مخاطبان می توانید قسمتی را به عنوان نمونه و رایگان روی صفحه خود قرار دهید و این گونه به دیده شدن بیشتر کار خود نیز کمک کنید.
  • اگر نویسنده هستید و به نوشتن رمان یا داستان های کوتاه علاقه دارید می توانید با قرار دادن روزانه چند بخش در وب سایت یا وبلاگ خود از علاقه مندانی که مایل به خواندن داستان ها هستند حق عضویت دریافت کنید.
  •  اگر زبان بلد هستید و می توانید از عهده مترجمی برآیید به شما پیشنهاد می شود تا کتاب های زبان اصلی را که فعلا ترجمه نشده اند را ترجمه کرده و روزانه با قرار دادن چند صفحه از آن ها در وب سایت خود هم باعث جذب علاقه مندان شوید و هم با دریافت هزینه ای متناسب کسب درآمد کنید.
  •  اگر شما به فروشندگی علاقه مند هستید می توانید یک وبسایت ساخته و با قرار دادن بخشی از محصولات خود به همراه اطلاعات فروش آن ها مشتری های بیشتری از سر تا سر کشور برای خود داشته باشید و سطح فروش خود را روز به روز افزایش دهید.
  •  امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه چیز به سوی آنلاین شدن پیش می رود. حتی مشاوره ها! شما می توانید در وب سایت خود در هر زمینه ای که تخصص دارید و یا دوره کوتاهی از آن دیده اید به کسانی که علاقه مند هستند مشاوره بدهید. این مشاوره می تواند در زمینه های درسی، پزشکی، زیبایی و حتی در زمینه مشاوره برای خرید اشیاء گوناگون باشد. البته باید حتما در این زمینه ها مهارت و اطلاعات کافی داشته باشید.
  •  شما حتی می توانید با ساخت وب سایت ها کسب درآمد کنید! اگر بلد هستید که چطور باید یک وب سایت ساخت می توانید برای کسانی که وب سایت نیاز دارند یک وب سایت طراحی کرده و در قبال آن هزینه مناسب دریافت کنید.

نکاتی برای کسب درآمد از وب سایت:

روش های زیادی برای کسب درآمد از وب سایت ها وجود دارد که ما به چند مورد در این محتوا اشاره کردیم ولی فراموش نکنید که در همه این روش ها تبلیغات و بازدید سایت نکته ای مهم و اساسی است. شما باید به اعتبار سایت خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال برندی را در نظر بگیرید که اصلا نیازی به معرفی و تبلیغ ندارند. ولی شما می توانید با قرار دادن تبلیغات یا محصولاتی از این برند در سایت خود اعتبار آن و میزان بازدید را بالا ببرید. نتیجه این اعتبار موثر شدن تبلیغات ها و به دنبال آن چند برابر شدن هزینه دریافتی از تبلیغات ها می شود. از دیگر راه های بالا بردن اعتبار و میزان بازدید پیج می توان به محتوای مناسب اشاره کرد.

کسب درآمد از محتوا نویسی و نویسندگی:

اگر به نویسندگی علاقه دارید و یا به دنبال شغل دوم می گردید تا در منزل کسب درآمد داشته باشید محتوا نویسی یکی از راه های پیشنهادی ما به شماست. محتوا نویسی یکی از مشاغل کاربردی و در عین حال نه چندان سخت این روزهاست.  از ویژگی های خوب این شغل می توان به وجود نیاز دائمی به نوشتن محتوا اشاره کرد، یا اینکه:

  •  چون به دنبال کار و درآمد در منزل هستیم.
  • چون تقاضا برای این شغل زیاد و به اصطلاح بازار کار برای این شغل خوب است.
  • چون اگر به درستی انجام شود شما حتی می توانید به شهرت هم برسید!

محتوا نویسی چیست؟

محتوا نویسی به قلم و قدرت نویسندگی شما بستگی دارد. مثلا موضوعی در اختیار شما قرار داده و از شما خواسته می شود تا راجع به این موضوع محتوای متنی بنویسید(دقت کنید که محتوا نویسی  چند نوع است که در اینجا محتوا نویسی متنی مدنظر است).این به خود شما بستگی دارد که تا چه حد بتوانید با قلم و سبک نوشتن خود تولید محتوایی باکیفیت و مفید کنید. بهتر است نوشته شما شامل دو سوم سرگرمی و آموزش و یک سوم تبلیغ باشد تا برای مخاطب هم جذاب شود.


آیا می توان از محتوا نویسی کسب درآمد کرد؟

شاید بیشتر شما فکر کنید  که تمامی این کسب و کارهای اینترنتی و تبلیغات فقط در حد یک تبلیغ و جذب مخاطب واقعی هستند و هنگام عمل چیزی برای انجام دادن وجود ندارد. اما هرچه تحقیق کنید متوجه می شوید که حتی اگر اینطور باشد به امتحان کردنش می ارزد. شما هم امتحان کنید! سعی کنید از راه تولید محتوا به درآمد برسید. هرچقدر نوشته شما جذاب و مخاطب پسند باشد بیشتر دیده خواهید شد و این رزومه کاری شما را پربار تر می کند. کسب درآمد از این راه بسیار دلچسب است، زیرا شما دو لذت را همزمان تجربه می کنید نویسنده شدن و کسب درآمد.
 

راه های کسب درآمد از نوشتن محتوا چیست؟

ما در عصری زندگی می کنیم که ارتباطات حرف اول را می زند. یکی از این ارتباطات می تواند مربوط به ارتباط شرکت های تولید کننده با مردم باشد. این شرکت ها محصولات خود را از طریق تبلیغ به مردم معرفی می کنند. حتی خیلی از مشاغل تبلیغ خود را برعهده شبکه های اجتماعی گذاشته اند و از این راه درآمد خوبی هم نصیب هر دو طرف معامله می شود. اما هر تبلیغ خوب در مرحله اول به یک محتوای جذاب و عامه پسند نیاز دارد و اینجاست که ارتباط بین یک محتوا نویس و یک شرکت که تمایل به تبلیغ محصول خود دارد شروع می شود و یکی از راه های کسب درآمد از محتوا نویسی رقم می خورد. راز موفقیت در این کار شناخت نیاز های مخاطباست.
یکی دیگر از راه های کسب درآمد محتوانویسی برای وبلاگ ها است که برخلاف انتظار شما تقاضا و فرصت شغلی برای این کار بسیار زیاد است و اگر یک محتوا نویس کار خود را در این زمینه درست انجام دهد علاوه بر کسب درآمد معقول طرفداران خود و اسم و رسمی در این حرفه پیدا خواهد کرد.
ممکن است که در نگاه اول سخت به نظر برسد ولی اصلا نگران نباشید سختی این کار فقط تا زمانی پابرجاست که قلم به دست بگیرید و شروع به ایده پردازی کنید. پس از نوشتن اولین جمله و کلمه روی کاغذ بلافاصله ایده ها همانند قطار در ذهن شما راه خواهند افتاد و باعث رقصیدن قلم روی صفحه کاغذ و تولید محتوای ارزشمند می شود. به همین دلیل می گوییم اگر به دنبال کار در منزل و سرگرم شدن هستید ما محتوا نویسی را به شما پیشنهاد میدهیم.

ببینید دریافت پاورپوینت آموزش دیجیتال مارکتینگ


کسب درآمد از طریق بازاریابی اینترنتی و برندیگ

یکی از دغدغه های جهان امروز تبلیغات است. تبلیغات در واقع پل ارتباطی بین صاحبان شرکت ها، برند ها و عرضه کننده محصولات و مردم مصرف کننده هستند. تبلیغات بسته به محصولات عرضه شده متفاوت اند و حتی شاید درجه بندی هم داشته باشد. تبلیغ محصول در فضای مجازی یا به اصطلاح بازاریابی اینترنتی در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.
یکی از روش های کسب درآمد از تبلیغات های اینترنتی داشتن صفحات مجازی پربازدید است. اما باید به این نکته توجه داشت که صفحه مربوطه غالبا توسط چه کسانی دنبال می شود و بسته به نوع غالب دنبال کنندگان محصولی مناسب با قیمتی مناسب را تبلیغ کنید. به عبارت دیگر ابتدا باید یک ارزیابی درست و دقیق از نیاز های دنبال کنندگان و ویژگی های محصول داشته باشید و بعد تبلیغ را شروع کنید. به عنوان مثال یک محصول پوستی یا زیبایی به راحتی می تواند در صفحاتی که توسط بلاگر های آرایشی یا غالبا خانوم ها دنبال می شود دیده شود و بازخورد خوبی هم داشته باشد به طبع این بازخورد خوب دستمزد خوبی را هم برای مدیر آن صفحه به دنبال دارد.
ایده ای دیگر برای تبلیغ در صفحات مجازی:

همانطور که در ابتدا گفته شد تبلیغ یک محصول تا حد زیادی بستگی به نوع محصول دارد. تبلیغ برای یک رستوران را در نظر بگیرید. امروزه دیگر روش های قدیمی که شامل پخش تصاویری از غذاها، محیط رستوران و ...بود کاربرد زیادی ندارد؛ بلکه به عنوان مثال از شما به عنوان مدیر یک صفحه پربازدید دعوت می شود تا به رستوران بروید. مسئولین رستوران علاوه بر پرداخت هزینه تبلیغ در صفحه شما برای شما چند نوع از غذاهای رستوران می آورند و شما با امتحان کردن این غذاها و ضبط یک ویدیوی چند دقیقه ای و قرار دادن آن در صفحه خود تبلیغ را برای آن ها انجام دهید. البته قابل ذکر است که اینگونه تبلیغات عامه پسند و ممکن است توسط هر قشری پسندیده شوند و نیازی نیست که صفحه شما الزاما مخاطب خاص داشته باشد.

یکی از نکات جالب توجه برای بیشتر کردن بازدید یک صفحه محتوا نویسی درست و به جا برای آن صفحه است. پس محتوا نویسی را در بازاریابی جدی بگبرید. شاید یکی از دلایل موفقیت های صفحات مشهور همین محتوا نویسی دقیق باشد. به طور کلی اگر شما علاقه مند به حرفه بازاریابی اینترنتی هستید اولین گام داشتن یک صفحه اجتماعی، وبلاگ یا وب سایت پر بازدید است. از نکات مهم دیگر که می تواند به دیده شدن تبلیغ کمک کند ارزیابی محصول و همچنین ارزیابی نیاز های مخاطب و مطابقت دادن محصولات تبلیغ شده با آن است.
سئو چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

مطمئنا برای همه ما پیش آمده که به دنبال جست و جوی مطلبی از اینترنت به سراغ موتورهای جست و جو برویم ولی آیا تا به حال برای شما پیش آمده که از خود بپرسید چه چیزی باعث شده که صفحه، وبسایت و یا وبلاگی در صفحه اول و مقام اول نتایج جست و جو قرار بگیرد و دیگری در صفحه آخر؟ آیا می دانید معیار های یک سایت برای بودن در صفحه و مقام اول نتیجه یک جست و جو چیست؟
سئو چیست؟

اصطلاحی است که ممکن است بیشتر محتوانویسان مبتدی در اولین روزهای شروع به کار خود بشنوند. جالب است بدانید سئو (SEO) یک کلمه مخفف شده است. عبارت کامل این کلمه مخفف شده Search Engine Optimization  می باشد که معنای بالا بردن کارایی سایت در موتور جست و جو است. شما با انجام یک سری از کارها می توانید سایت یا وبلاگ خود را در رتبه اول نتایج جست و جوی مطلب مربوطه قرار دهید. بهتر است این کار را به سئو نویس ها بسپارید.
چگونه می توان از سئو کسب درآمد کرد؟

کسب درآمد از سئو این روز ها به شغلی محبوب تبدیل شده است. زیرا هم کاربردی و پر تقاضا است و هم در گروه شغل های پولساز و پردرآمد قرار می گیرد. البته امروزه با به وجود آمدن صفحات اجتماعی مثل اینستاگرام و میزان بالای محبوبیت آن میان عموم مردم و صاحبان کسب و کار تقاضا برای سئو نویسی برای پیج های اینستاگرامی بیشتر هم شده و همین نکته باعث بالاتر رفتن رتبه این شغل در بین مشاغل شده است. سئونویس ها با شناخت الگوریتم های پیشرفته جست و جو و نوشتن سئوی مناسب می توانند به شما کمک کنند رتبه صفحه یا سایت خود را در موتورهای جست وجو بالا ببرید. البته نباید انتظار داشته باشید که همان روزهای اول نتیجه طلایی بگیرید و سایت خود را جزو سایت های مقام اول ببینید. این کار نیازمند صبر و حوصله هر دو طرف (مدیران صفحه، وبلاگ یا وبسایت و سئونویسان) می باشد.  البته برای یادگیری سئونویسی تخصصی شما باید دوره و یا کارگاه های مربوطه را بگذرانید تا بهتر بتوانید در این حرفه جایگاه خود را پیدا کنید. برای گذراندن دوره ها هم الزاما مجبور نیستید در کلاس ها و کارگاه های حضوری شرکت کنید بلکه  می توانید از سایت های اینترنتی معتبر که سی دی های آموزشی این دوره را به فروش می رسانند و یا حتی از طریق آموزش آنلاین در اینستاگرام هم استفاده کنید.
روشی دیگر برای سئونویس ها جهت کسب درآمد:

اگر شما یک سئونویس حرفه ای هستید و به سطح سواد و اطلاعات خود اعتماد و ایمان کافی دارید می توانید با تدریس سئو و راه وروش های آن و حتی مشاوره سئو کسب درآمد کنید. شما می توانید با ارائه دادن اطلاعات خود در قالب کتاب ها و کتابچه های الکترونیکی، ویدیو های آموزشی و حتی ارائه دادن آن از طریق پست گذاری در صفحات اجتماعی خود کسب درآمد کنید. به عنوان مثال می توانید با قرار دادن کتابچه ها و یا حتی دی وی دی های آموزشی خود در سایت های معتبر آن ها را به قیمتی معقول به فروش برسانید. این کار علاوه بر درآمد مناسب برای شما حتی محبوبیت و مشهور شدن را نیز به دنبال دارد.

نکاتی برای سئونویس ها:
سئونویسی برا سایت ها و صفحات شاید در نگاه اول بسیار آسان به نظر آید و شا فکر کنید که می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. اما بعد مدتی به این نتیجه می رسید که بهتر است از سئو نویس ها کمک بگیرید. پس از متخصصان این راه و حرفه غافل نشوید. سئونویس ها می توانند با پیاده سازی ترفند های خود شما را به نتیجه دلخواه برسانند. این ترفند ها می تواند شامل بهبود بخشی به سرعت سایت، مشخصات ظاهری و محتوای مناسب و منحصر به فرد باشد. البته سئونویس ها هم باید این را در نظر بگیرند که نوشتن محتوای درست و به جا می تواند به آن ها در طی کردن نیمی از مسیر سئو نویسی برای یک صفحه کمک کند. از طرفی روش های بهینه سازی سئو دائما یکسان نیست و در حال تغییر می باشد. پس بهتر است آن ها نیز اطلاعات خود را به روز نگه دارند تا بتوانند هرچه بیشتر در کار خود موفق باشند.
عکاسی و ویرایش عکس و کسب درآمد از آن:

امروزه با پیشرفت دوربین های عکاسی تلفن های همراه عکاسی دیگر آنقدر ها هم که به نظر می آید سخت نیست. تقریبا همگی ما می توانیم عکس هایی را که می خواهیم با تلفن های همراه خود بگیریم و حتی آن ها را با برنامه های مناسب ویرایش کنیم حتی اگر همه چیز را راجع به ویرایش و عکاسی حرفه ای ندانیم. اما آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به فکر کسب درآمد از همین نوع عکاسی و عکس ها باشید؟ آیا تا به حال خود را در جای یک ویرایشگر حرفه ای عکس یا عکاسی که درآمد نسبتا بالایی هم دارد تصور کرده اید؟ اگر می خواهید بیشتر راجع به کسب درآمد از این حرفه بدانید ما را در ادامه محتوا همراهی کنید.
شما می توانید با فروش عکس های گرفته شده به سایت های خرید و فروش عکس داخلی مثل: عکس باکس، لنزک و .... کسب درآمد کنید. البته این کار هم مانند شغل های دیگر سختی های خود را دارد. مطمئنا این سایت ها معیار های زیادی را برای عکس های گرفته شده دارند و اصولا می خواهند عکسی که برای خرید آن هزینه شاید زیادی را می پرازند از هر لحاظ کامل باشد.
به عنوان یکی دیگر از راه ها می توان به عکاسی برای یک برند یا رستوران خاص اشاره کرد. مثلا شما می توانید در قبال دریافت هزینه، عکاسی از غذاهای یک رستوران یا محصولات یک برند را بر عهده بگیرید. حتی می توانید برای مجله ها عکاسی کنید. مثلا مجله های آشپزی و یا حتی مجله های مد و زیبایی! با توجه به همه گیر شدن برنامه هایی مثل اینستاگرام و.... شما حتی می توانید عکاسی از بلاگر ها، مدل ها و ... را بر عهده بگیرید.
از طرفی دیگر شما حتی می توانید در آتلیه هایی که امروزه کم هم نیستند فعالیت کنید یا حتی آتلیه خود را داشته باشد که الته این کار نیازمند یک سرمایه نسبتا زیاد برای شروع است.

راه های دیگر برای کسب درآمد:
جالب است بدانید که شما با گرفتن یک عکس تنها نیمی از راه راطی کرده اید. یکی از معیار های این سایت های ویرایش حرفه ای عکس هاست که خود راه دیگری برای کسب درآمد است! برخلاف عکاسی، ویرایش عکس ها نیازمند مطالعه کتاب و یا حتی شرکت در کارگاه های چند جلسه ایست. یکی از معروفترین و آشنا ترین اسم هایی که شاید در زمینه برنامه های موجود برای ویرایش عکس ها می شناسید فوتوشاپ بوده. که البته کار با آن بدون مطالعه کار ساده ای نیست. شما می توانید در قبال دریافت هزینه از یک عکاس، عکس های او را ویرایش کنید. یا اگر به میزان سطح و اطلاعات خود اعتماد دارید می توانید با برگزاری کارگاه ها از این راه کسب درآمد کنید. یا حتی به عنوان یک ادیتور عکس در آتلیه مشغول کار شوید.
نکاتی برای عکاس ها:

برای فروش عکس های خود با قیمت معقول باید به نکاتی توجه کنید تا ارزش عکس شما بالاتر برود. به عنوان مثال شما باید هنگام عکاسی به نور، زاویه دست و... دقت کنید کنید تا عکس شما درست از آب دربیاید. البته داشتن یک دوربین و تجهیزات حرفه ای هم برای این کار لازم است ولی در ابتدا شما می توانید از همین دوربین های معمولی تلفن های همراه خود استفاده کنید. همانطور که در ابتدا گفته شد یک عکس خوب نیاز به ویرایش حرفه ای هم دارد. البته سعی نکنید عکس خود را با افکت های گوناگون و غیر واقعی خراب کنید. خلاقیت در این کار را فراموش نکنید! یک ذهن خلاق در این حرفه بیش تر از هر چیزی به شما کمک خواهد کرد. امیدواریم اگر قصد کسب درآمد از عکاسی را دارید این محتوا برای شما مفید بوده باشد.

روش های کسب درآمد از اینترنت

آموزش کسب درآمد از نویسندگی

آموزش کسب درآمد از محتوانویسی

آموزش کسیب درآمد از سئو

آموزش کسب درآمد از عکاسی

آموزش کسب درآمد از سایت

آموزش کسب درآمد از تبلیغات

کسب و کار دانشجویی

کسب و کار برای بانوان

تاریخ درج  :  1401/4/15  

نظرات کاربران :

مفید بود واقعا.

نوشته شده در ۰۹ دی ۱۴۰۰ توسط Javaad

پاسخ مدیر: بسیار خوب موفق باشید.
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی