خرید فایل های قابل دانلود
جستجو   :  

دانلود پاورپوینت های آموزش شیمی

آموزش شیمی در دبیرستان و برای دانش آموزان به دلیل اینکه این درس یکی از درس های پایه و تخصصی در رشته های علوم پایه است بسیار اهمیت دارد. اگر برای تدریس و آموزش دانش آموزان از پاورپوینت های آموزش شیمی و مجموعه هایی غیر از کتاب درسی استفاده شود حتما می تواند به یادگیری دانش آموزان کمک کند. در این پست ما پاورپوینت هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با داشتن مطالبی با بیان ساده و روان و همچنین طراحی مناسب و زیبا می تواند برای تدریس و ارائه به عنوان معلم و برای آموزش دانش آموزان بسیار مفید و کاربردی باشد. دانلود پاورپوینت های آموزش شیمی چه برای آموزش مجازی و اینترنتی و چه به صورت ارائه در کلاس مناسب است. برای خرید یا دانلود پاورپوینت های آموزش شیمی و همچنین مشاهده مشخصات بیشتر از فایل ها بر روی عنوان هر یک از پاورپوینت های آموزشی شیمی کلیک کنید.

دانلود پاورپوینت آموزش شیمی پایه

دانلود پاورپوینت آموزش شیمی پایه

پاوپوینت آموزش شیمی پایه در44 اسلاید قابل ویرایش و دارای طراحی زیبا و بسیار مناسب برای آموزش و تدریس است. پاورپوینت آموزش شیمی پایه برای دانش آموزان و همچنین دانشجویان مفید است.

فهرست مطالب ارائه داده شده در این پاورپوینت عبارتند از:

بخش اول: آشنایی با مفاهیم شیمی

بخش دوم: هسته اتم، مدل های اتمی و ایزوتوپ

بخش چهارم: پیوندهای شیمیایی

بخش پنجم:تعریف و تاریخچه جدول تناوبی

بخش ششم: مبحث الکتروشیمی و پیل گالوانی

بخش هفتم: مبحث محلول ها

آشنایی با علائم آزمایشگاهی

دارای شماره اسلاید و تصاویر بسیار زیبا و مرتبط برای یک تدریس و آموزش جذاب است.

پاورپوینت شیمی شیشه و روش های فرآوری آن

بخشی از متن:

تاریخچه:
شیشه در حدود ۳۶۰۰ سال پیش از میلاد در مصر ساخته شده است. مصریان باستان شیشه گران بی نظیر وبرجسته‌ای بودند. شیشه‌های قدیمی نور را از خود عبور نمی‌دادند وبه علت نا خالصی‌های موجود در آن رنگی بودند. بطور عمومی شیشه جسمی است شفاف که نور بخوبی از آن عبور می‌کند و پشت آن بطور وضوح قابل روئیت می‌باشد.
شیشه جسمی سخت است که سختی آن در حدود 8 می‌باشد و همه اجسام بجز الماسه‌ها را خط می‌اندازد. وزن مخصوص شیشه 2.5 گرم بر سانتیمتر مکعب بوده و بسیار تُرد و شکننده است. شیشه در مقابل تمام مواد شیمیایی حتی اسیدهای قوی و بازها مقاومت کرده و تحت تاثیر خورندگی واقع نمی‌شود، به همین علت ظرف آزمایشگاهی را از شیشه می‌سازند. فقط اسید فلوئوریدریک (HF) بر آن اثر داشته و شیشه را در خود حل می‌نماید.
مشخصات کلی شیشه:
شیشه ماده ای شفاف بوده لذا کاربردهای بسیاری یافته است.
شیشه با توجه به سطحی که می پوشاند جزء مصالح ارزان است.
وزن مخصوص شیشه دو و نیم گرم بر سانتیمتر مکعب است.
به دلیل ترکیب شیمیایی خاص شیشه ترد و شکننده است.
شیشه در مقابل تمام اسیدها و بازها بجز اسید فلوئوریدریک مقاوم است.
شیشه تحت خوردگی قرار نمی گیرد.
شیشه در صنعت ساختمان، اتوموبیل، علم پزشکی، علوم آزمایشگاهی، ساخت لوازم لوکس، لوازم خنگی، صنعت برق و... به کار می رود.

پاورپوینت محلول سازی

پاورپوینت محلول سازی با طراحی و قالب زیبا و مرتبط با شیمی در 23 اسلاید در دو بخش محلول ها و محلول سازی است. محلول سازی بخشی از شیمی تجزیه بوده و در آزمایشگاه شیمی بسیار اهمیت دارد. این پاورپوینت جهت آموزش و ارائه برای دبیران، دانشجویان و حتی دانش آموزان دبیرستان بسیار کاربردی و مناسب است.

فهرست پاورپوینت محلول سازی

محلول ها

غلظت

ماهیت محلول

انواع محلول ها

خواص فیزیکی محلول ها

محلول سازی

درصد جرمی

کسر مولی

ppm

درصد حجمی

غلظت مولی

مولاریته و مولالیته

 غلظت نرمال

 اکی والان

بخشی از پاورپوینت شیمی سموم

سم ماده‌ای است که براثر مواد شیمیایی حتی در دزکم٬ بر بدن انسان و حیوانات آسیب رسانیده، سلامتی را از بین برده و حتی باعث مرگ نیز خواهد شد. اثر سم می‌تواند موضعی باشد و یا پس از عبور از پوست و وارد شدن آن در خون انجام پذیرد. برحسب مقدار وارد شده به بدن، سم می‌تواند مهلک باشد و یا صدمات جدی به بدن برساند و یا اصولاً بدون اثر باقی بماند. اما برخی مواد هستند که  اساسا″ جز سم‌ها محسوب نمی شوند ولی پس از ورود به بدن موجود زنده طی واکنش‌های پیچیده به ماده سمی تبدیل می‌شوند، مانند هگزامتیلن تترامین غیر سمی، که در بدن انسان به فورمالدهید سمی تبدیل می‌گردد. فرمالدئید Formaldehyde گازی با بوی تند است. این ترکیب ساده‌ترین عضو گروه آلدئیدها بوده، فرمول شیمیایی آنHCHO  است. فرمالدئید اولین بار توسط دانشمند روسی به نام "الکساندر باتلر" در 1859 کشف شد. این گاز به ‌آسانی از احتراق ناقص ترکیبات حاوی کربن ایجاد می‌شود. در دود حاصل از آتش‌سوزی جنگل ها، حجم زیادی از فرمالدئید وارد جو می‌شود. به غیر از این، دود حاصل از اگزوز اتومبیل ها و دود سیگار هم دارای مقادیری فرمالدئید هستند. فرمالدهید به آسانی از سوخت ناقص ترکیب‌های کربن‌دار به دست می‌آید و در دود آتش جنگل‌ها و دود خودروها هم پیدا می‌شود...

فهرست پاورپوینت شیمی سموم

پاورپوینت شیمی هسته ای

شیمی هسته ای یکی از دروس شیمی است که در مورد هسته اتم و رادیو شیمی تشعشعات مربوط به هسته اتم می باشد. در این پاورپوینت،مطالب پایه ومحتوای کاربردی در مورد شیمی هسته ای و رادیو شیمی آورده شده. این فایل مناسب برای دانشجویان تمامی مقاطع شیمی و همچنین دانش آموزان مقطع دبیرستان می باشد. برای آموزش و مطالعه، تحقیق دانش آموزی، ارائه و سمینار و حتی مناسب برای دبیران جهت آموزش، این شاخه از شیمی به دانش آموزان و دانشجویان است. فهرست مطالب فایل پاورپوینت شیمی هسته ای و رادیو شیمی شامل:(به همراه فایل pdf)

فهرست مطالب

  • تعریف شیمی هسته ای و رادیو شیمی
  • تاریخچه کشف اورانیوم
  • ایزوتوپ و نوترون
  • اتم های ناپایدار
  • تابش های الفا، بتا و گاما
  • اورانیوم در صنعت
  • تجزیه رادیو اکتیو
  • دفن زباله های هسته ای
  • رادیو دارو

قالب های آماده پاورپوینت و قالب های آماده ورد برای درس شیمی

اگر می خواهید آموزش شما تاثیر گذار باشد حتما باید به طراحی فایل آموزشی اهمیت دهید. مطالب درسی و آموزشی به همراه قالب های درسی زیبا و تصاویر مرتبط و با کیفیت دانش آموز و حتی دانشجو را جذب آموزش شما خواهد کرد.

همچنین برای داشتن یک ارائه مناسب باید قالب پاورپوینت مناسبی داشته باشید و ما این کار را برای شما ساده کرده ایم. با طراحی قالب های متنی پاورپوینت و ورد به سادگی می توانید متون و جزوه های آموزشی خود را به این قالب ها منتقل کنید و فایل آموزشی جذابی را ارائه دهید یا به اشتراک بگذارید.

دانشجویان، دبیران و حتی دانش آموزان برای داشتن یک قالب زیبا و حرفه ای برای متن یا جزوه و درس شیمی می توانند از این قالب زیبا استفاده کنند. اگر می خواهید متنی را ارائه و یا آموزش دهید مطمئن باشید ظاهر کار شما بسیار مهم و تاثیر گذاراست. با این قالب زیبا ارائه و آموزش خود را حرفه ای کنید.

یک قالب زیبا و جذاب با تصاویر فانتزی و دوربری شده برای شما معلم و دانش آموزعزیز تا بهترین آموزش و ارائه را داشته باشید. تصاویر این فایل به صورت دوربری شده است و شما می توانید این تصاویر را برای فایل های دیگر کپی و استفاده کنید. با یک قالب جذاب می توانید پاورپوینت های زیبایی برای درس شیمی و علوم بسازید. شما به عنوان یک معلم حتما می دانید استفاده از تصاویر و طرح و رنگ چقدر می تواند در جذب و توجه دانش آموز به آموزش مهم باشد. قالب مناسب و زیبا بسیار تاثیرگذار است. همچنین یک دانش آموز با این قالب می تواند یک ارائه و تحقیق بسیار عالی داشته باشد.

حرفه ای آموزش دهید، برای یک ارئه و آموزش خوب و درست فقط محتوا نیست که اهمیت دارد ظاهر محتوای شما بسیار مهم است. مخصوصا در پاورپوینت که دست شما برای جذاب کردن کارتان باز است باید بهترین را ایجاد کنید. همانطور که می دانید طراحی یک پاورپوینت آموزشی و قالب زیبا زمان بسیاری می برد اما شما می توانید تنها با وارد کردن متن خود از قالب های ما هر چند بار که می خواهید برای بخش ها و فصل های مختلف دروس استفاده کنید و چون این قالب ها به صورت لایه باز یا قابل ویرایش است می توانید تغییرات دهید و تصاویر، اسلاید و رنگ قالب را عوض کنید.

منبع: فروشگاه فایل های دانشجویی و دانش آموزی وی.اچ.دی فایل

تاریخ درج  :  1401/3/19  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی