هیچ‌کس از اهمیت دادن به سلامت پوست خود پشیمان نمی‌شود! یکی از رازهای جوان ماندن شما، توجه و مراقبت از سلامت پوست است. ساخت کرم‌های خانگی این روزها به دلیل توجه بیشتر مردم به محصولات طبیعی و همچنین قیمت بالای محصولات پوستی بازار داغی دارد. بسیاری از افرادی که در زمینه ساخت کرم‌های گیاهی تخصص دارند هم برای سلامت پوست و هم کسب درآمد در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی آموزش می‌دهند و محصولات خود را می فروشند. کافی است یک جستجوی کوچک دراین باره انجام دهید تا ببینید صفحه های بسیاری با موضوع ساخت کرم های خانگی و صابون‌های ارگانیک بالا خواهد آمد.
کرم‌ها و محصولات پوستی طبیعی برای مشکلات متفاوت پوست استفاده می‌شوند. برای مثال یکی از مشکلاتی که رفع آن اهمیت بسیاری دارد آکنه یا جوش است.
آکنه بیماری پوستی التهابی و مزمن است که با ظاهر شدن جوش سرسیاه، برآمدگی، کیست و دیگر انواع جوش شناخته می‌شود. صورت، گردن، شانه‌ها، قفسه سینه و کمر مناطقی از بدن هستند که بیشتر دچارعارضه پوستی آکنه می‌شوند زیرا در این نواحی بیشترین تعداد غدد چربی پوست وجود دارد. اما علت ایجاد آکنه این است که غدد چربی‌ پوست به‌ دلایل‌ نامعلوم‌ دچار انسداد می‌شود. وقتی‌ که‌ چربی‌ داخل‌ غدد‌چربی‌ نتواند به‌ بیرون‌ پوست‌ راه‌ یابد، تجمع‌ یافته‌ و توسط‌ باکتری‌هایی‌ که‌ بطور طبیعی‌ درغده‌ وجود دارند عفونی‌ می‌شود. برخلاف‌ برخی‌ عقاید رایج، عواملی‌ چون‌ عدم‌ رعایت‌ پاکیزگی‌ یا غذاها نقشی‌ در ایجاد آن‌ ندارند. هرچند بهداشت می‌تواند آن‌ را بهبود دهد.

در فایل پاورپوینت کرم سازی و معرفی گونه‌های گیاهی برای انواع پوست، شما با فرمول‌هایی برای ساخت کرم‌های خانگی و سلامت پوست که ایده‌ای برای کسب درآمد است آشنا خواهید شد.

لوسیون‌های آرایشی برای سلامت و زیبایی پوست

لوسیون‌های بهداشتی و آرایشی، ترکیباتی هستند که نسبت به حالت کرم، روان‌تر هستند و بر حسب موادی که دارند، به عنوان پاک‌کننده، تقویت‌کننده، لطیف‌کننده، رفع تحریکات پوستی، رفع چین و چروک، جوش ها و غیره بکار می روند. تهیه لوسیون ها نسبت به کرم ها آسان تر است و به راحتی در خانه تهیه می‌شوند، می‌توان از دم کرده‌ها و جوشانده‌ی گیاهی، آب میوه‌ها و سبزی‌ها و گیاهان له شده در تهیه لوسیون‌ها استفاده کرد. استفاده از لوسیون‌ها به لطافت و شادابی پوست کمک می‌کند. برای مثال دستور تهیه یک لوسیون خانگی را می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید.

برای تهیه این لوسیون پاککننده نیاز به چهار قاشق غذا خوری آبلیموی تازه و چهارقاشق غذاخوری ماست طبیعی دارید. ماست و آبلیمو را با هم کاملا مخلوط کنید واین لوسیون را در ظرف شیشهای دردار در یخچال نگهداری کنید. در هنگام مصرف، به مدت 10-20 دقیقه آن را روی پوست مالیده و پس از مدتی آن را بشویید. این لوسیون علاوه بر پاکسازی پوست، رنگ پوست را شفاف و روشن می کند.

پوستخشک و ساخت کرمهای خانگی برای سلامت پوست خشک

به علت زود شکنی و حساسیت زیاد این نوع پوست، در ابتدا خطوط ظریفی در اطراف چشم ها و لب تشکیل میشود که اگر به آنها رسیدگی نشود تبدیل به چروک میشوند. از مواد ملائمی مانند شامپو بچه به جای صابون باید برای این نوع پوست استفاده کرد و دائما پوست را با مواد مرطوب کننده مرطوب نگه داشت. البته کرمهای خیلی چرب هم مناسب نیستند زیرا چربی زیاد باعث تحریک غدد چربی و تنبلی آنها در ترشح چربی میشوند. پوست خشک آمادگی زیادی برای چینوچروک دارد، اما امتیازش این است که مستعد جوش زدن نیست. برای سالم نگه داشتن این نوع پوست، باید به آن رطوبت داد و برای شادابی و سر زندگیش باید از انواع ویتامین های A, B, C, E کمک گرفت. روغن بادام، روغن زیتون، روغن ذرت، لانولین، زرده تخم مرغ، سیب، هلو ، عسل، شیر و جو دو سر از مواد بسیار مفید برای پوست خشک به شمار می روند. اما یک بخور مناسب هم میتواند بسیار تاثیرگذار باشد. استفاده از بخور جعفری خرد شده یا گل ختمی یا گل گاو زبان برای پوستهای خشک و حساس بسیار مفید است.

نکته ای دیگر استفاده درست از کرمها می باشد.چگونه  کرم را باید به صورت مالید؟
- از وسط پیشانی به طرف شقیقهها
- از شقیقهها به طرف داخل گوشههای چشم
- از وسط لب فوقانی به طرف وسط گونهها
- از وسط چانه به طرف گونه

کسب درآمد از ساخت کرم های گیاهی در خانه

افرادی که در ساخت کرمهای خانگی مهارت دارند با تهیه ویدئوها و محصولاتشان و با به اشتراک گذاشتن در صفحه مجازی خود میتوانند کسب درآمد کنند. تهیه صابونها و محصولات بهداشتی نیاز به آموزش و تخصص دارد که یکی دیگر از روشهای کسبدرآمد از این راه آموزش دادن به صورت غیرحضوری و حضوری است. افراد بسیاری با خلاقیت خود توانسته اند محصولات با کیفیتی تولید و حتی به بازار عرضه کنند. شروع این کار به صورت خانگی و برای آموزش دادن نیاز به مجوز خاصی ندارد اما بودند کسانی که از یک صفحه مجازی به کارگاهای بزرگ رسیدند. ساخت محصولات بهداشتی و کرمهای خانگی یکی دیگر از روشهای کسب درآمد و پر طرفدار برای بانوان است.

کرمها و روغنهای گیاهی روزبه روز از نظر علمی مورد تایید و استفاده برای انواع  پوست  و بیماریهای پوستی میشوند. آگاهی در زمینه گیاهان کاربردی و شناخت گیاهان برای درمان مشکلات پوستی نکته مهمی درمشاورین پوست و افرادی که علاقهمند به مطالب پوستی و یا کرم سازی هستند امری مهم است. در پاورپوینت روغن ها و گونه های گیاهی کاربردی برای انواع پوست، کمک بزرگی برای شناخت شما با گیاهان مهم برای انواع پوستها است. برای مثال شما با گیاهانی که مفید برای رفع چین و چروک هستند یا برای رفع خشکی پوست کاربردی هستند آشنا خواهید شد.

مطالب پاورپوینت روغن ها و گونه های گیاهی کاربردی برای انواع پوست حاصل جزوه و کلاس‌های کرم سازی است. این فایل شامل 4 بخش زیر است:

بخش اول: شناخت انواع فرآورده‌های پوستی(شامل تعریف از کرم، ضماد، لوسیون، محلول‌ها و دیگر فراورده‌های پوستی است.)
بخش دوم: شناخت انواع اسانس‌های گیاهی برای انواع پوست

بخش سوم: خواص برخی روغن‌های گیاهی برای انواع پوست
بخش چهارم: معرفی گیاهان کاربردی در فرآورده های پوستی

همچنین در پاورپوینت کرم‌سازی و پاورپوینت روغن‌ها و گونه‌های گیاهی کاربردی برای انواع پوست با فرمول‌ها و گیاهان مورد استفاده در کرم‌سازی آشنا خواهید شد.

فایلی مناسب و با کیفیت برای ارائه و آموزش در زمینه شیمی، کرم‌سازی، پوست و زیبایی که به دلیل داشتن تصاویر و ترکیب رنگ زیبا و همچنین محتوای بسیار خوب می‌تواند در زمینه آموزش و ارائه و تحقیق کاربردی باشد. فهرست مطالب این فایل شامل:

دسته بندی مواد کرم سازی

علت استفاده و خاصت موم ها در محصولات پوستی

آنتی اکسیدان ها

محافظت کننده‌ها و ضد عفونی کننده‌ها

مواد الی در تهیه کرم‌های پوستی

ترکیبات اولیه قابل تولید از گیاهان دارویی

روش‌های اسانس گیری و استخراج عصاره

اجزای تشکیل دهنده کرم‌ها

تفاوت آب دیونیزه و آب مقطر

متیل الکل در تهیه کرم

پلی‌پروپیلن گلیکول

اسید استئاریک

پلی اتانول آمین

شما هم اگر به ساخت کرم‌های خانگی و کسب درآمد از این راه علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم با مراجعه به صفحه مجازی افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند از آنها مشاوره و آموزش بگیرید و کسب و کار خود را شروع کنید و با دریافت فایل‌های معرفی شده در این زمینه ارائه و آموزش دهید و به عنوان کسی که می‌خواهد در این زمینه اطلاعات خود را کامل کند و فعالیت داشته باشد با گیاهان مناسب برای انواع پوست و کرم سازی آشنا شود.