برای داشتن یک فایل آموزشی زیبا و یا یک کتاب آموزشی با کیفیت استفاده از برنامه ایندیزاین جهت صفحه‌آرایی بسیار کاربرد دارد.  قالب آماده لایه بازایندیزاین فارسی طرح شیمی یک قالب زیبا برای کتاب درسی شیمی دبیرستان و به صورت لایه باز یا قابل ویرایش است. قطع این کتاب مناسب کتاب الکترونیکی است که می‌توانید یک کتاب الکرونیک یا PDF یا پرینت با کیفیت خوب از این قالب کتاب درس شیمی آماده استفاده کنید.

مشخصات قالب آماده لایه بازایندیزاین فارسی طرح شیمی

لایه باز یا قابل ویرایش

  • فرمت InDesign Document
  • دارای طرح جلد
  • صفحه بسم الله
  • دارای صفحه فصل
  • در قطع A4 و قابل استفاده برای کتاب به صورت الکترونیکی و یا PDF
  • 2 صفحه متن طراحی شده دارای شماره صفحه و سر صفحه که می‌توانید متن را حذف و متن خود را وارد کنید و 2 صفحه طراحی شده بدون متن که می‌توانید هر چند صفحه که نیاز دارید اضافه کنید.
  • یک فایل PDF راهنما برای استفاده از قالب لایه باز آماده ایندیزاین فارسی طرح شیمی وجود دارد اما در صورتی که کار با ایندیزاین را بدانید به راحتی از این قالب می‌توانید استفاده کنید.

راهنمای استفاده از قالب ایندیزاین

 ایجاد صفحه‌ی جدید در ایندیزاین

شما تا هر چند صفحه که بخواهید می‌توانید صفحه طراحی شده برای متن درایندیزاین را ایجاد کنید. برای این منظور در قسمت page روی علامت + کلیک کنید. طراحی صفحه در قسمت  Page master  ایجاد شده و تنها کافیست روی علامت + کلیک کنید تا صفحه طراحی شده ایجاد شود.

نمونه سوال درس شیمی عمومی عکاسی رشته عکاسی دانشگاه پیام نور

ایجاد صفحه فصل در قالب ایندیزاین

در قسمت page روی صفحه مربوط به فصل کلیک راست کنید و گزینه Duplicate spread را انتخاب کنید تا صفحه مشابه صفحه مربوط به فصل ساخته شود سپس در همان بخش page با درگ کردن می‌توانید صفحه را جابجا کنید و با ابزار تایپ برای مثال (فصل اول) ویرایش کرده و فصل دوم بزنید.

تایپ یا وارد کردن متن در ایندیزاین

علامت تایپ یا متن را انتخاب کرده و در صفحه بکشید یا ایجاد کنید سپس متن را وارد یا تایپ کنید و از بخش تنظیمات متن، تنظیمات مربوط به فونت را انجام دهید.

نمونه سوال درس مبانی کامپیوتر رشته شیمی و زمین شناسی دانشگاه پیام نور

تنظیم سر صفحه یا پا صفحه در ایندیزاین

در بخشpage  master کلیک کنید پس از باز شدن صفحه اصلی روی متنی که می‌خواهید در سر صفحه یا پاصفحه و حتی تغییرات فونت شماره صفحه انجام دهید کلیک کرده و متن خود را وارد کنید یا تغیر دهید. بعد از این کار وقتی روی صفحه‌های متن کلیک کنید در تمام صفحات متن شما وجود خواهد داشت.

تحلیل محتوای کتاب درسی، 7 نمونه کار تحلیل کتاب درسی

ایجاد فهرست در ایندیزاین

در صورتی که قالب شما دارای صفحه فهرست باشد حتما استایل‌ها از قبل تعریف شده‌اند و شما فقط کافیست بر روی بخش Layout رفته و گزینه آخر یا Table of content را انتخاب کرده و در پنجره باز شده بخش title نام فهرست را تایپ کنید و استایل‌های تعریف شده را add و ok کنید و سپس با انتخاب گزینه تایپ تنظیمات مربوط به فونت این بخش را انجام دهید.

سورس کد کتاب اندرویدی ( اندروید استودیو )

گرفتن از ایندیزاین PDF

به بخش File  رفته  و گزینه  Exportرا انتخاب کنید و با انتخاب گزینه PDP می‌توانید فایل ایندیزاین را به PDF و حتی فرمت‌های عکس تبدیل کنید.

برای تبدیل جزوه و متون درسی خود استفاده از قالب‌های طراحی شده می‌تواند به تدریس یا کتاب آموزشی شما جذابیت و زیبایی بیشتری دهد در نتیجه دانش‌پذیران با علاقه بیشتری جذب مطالب آموزشی خواهند شد.

منبع و لینک مستقیم دریافت قالب لایه باز قالب آماده کتاب لایه باز ایندیزاین فارسی طرح شیمی

قالب آماده کتاب شیمی درایندیزاین

قالب آماده ایندیزاین فارسی

قالب آماده کتاب در ایندیزاین

قالب  صفحه آرایی شده کتاب شیمی

قالب کتاب الکترونیکی در ایندیزاین

دانلود قالب کتاب ایندیزاین

دانلود قالب کتاب درسی فارسی

چاپ کتاب شیمی

کتاب شیمی کنکور