مهارت در تایپ برای یک تایپیست نیاز به آموزش نکته های نرم افزار ورد دارد. یکی از نکته های پرکاربرد در تایپ چه برای یک تایپیست و چه معلم ها و اساتید طریقه تایپ درست، نمونه سوالات امتحانی است. در این محتوا قرار است در مورد نحوه صحیح تایپ سوالات تستی و یا چند گزینه ای شرح دهم. توصیه من به مربی ها و دبیران عزیز این است که حتماً این آموزش را فراگیرند تا بتوانند درست و زیبا نمونه سوالات را تایپ کنند. همچنین اگر نیاز به مهارت در تایپ فرمول دارید می توانید از پاورپوینت تایپیست ماهر برای آموزش استفاده کنید.

درآموزش تایپ سوالات تستی یا نمونه سوالات چهار گزینه ای اولین نکته، فاصله بین گزینه ها است. نظم در فاصله و یک اندازه بودن فاصله گزینه های پاسخ سوالات مهم است تا شما بتوانید تایپی منظم داشته باشید. برای فاصله گذاری بین گزینه های پاسخ به هیچ عنوان از کلید اسپیس کیبورد استفاده نکنید. برای این کار از کلید tab باید استفاده کرد. با توجه به کوتاه یا بلند بون گزینه های پاسخ می توانید یک تا چند بار کلید tab را برای ایجاد فاصله بین گزینه ها فشار دهید و سعی کنید فاصله گذاری با کلید Tab برای تمام گزینه های سوالات به یک اندازه باشد. به تصویر زیر توجه کنید تمام گزینه مرتب و زیرهم قرار دارند.

تایپ سوالات امتحانی (تستی یا چهار گزینه ای)

یادتان باشد به عنوان یک تایپیست حرفه ای نظم در تایپ بسیار با اهمیت است.

نکتۀ مهم دیگردرتایپ نمونه سوالات تستی علامت پاسخ است. این علامت می تواند به صورت تیک، خط، پررنگ کردن پاسخ یا علامت تیک در مربع و یا... باشد. بیشتر مواقع برای علامت پاسخ از تیک برای سوالات استفاده می شود.چگونه پاسخ درست را تیک بزنیم؟ کدام یک از علامت های زیر را می خواهید برای پاسخ سوالات خود انتخاب کنید؟

برای داشتن مربع تیک، دو روش وجود دارد:

در روش اول ابتدا باید از طریق تنظیمات، منوی Developer را فعال کنید. پس از طریق منوی File وارد بخش options شوید و به تب customize Ribbon رفته و پس از زدن تیک قسمت Developer گزینه Ok را می زنیم. حالا Deloper به نوارابزار Word شما اضافه شد. و شما با رفتن به منوی Developer مربع کوچکی که دارای علامت تیک است را انتخاب کرده و از این طریق تیکت باکس ایجاد می شود. با کلیک روی مربع علامت ضربدر در داخل مربع ایجاد خواهد شد.

روش دوم بسیار ساده وپرکاربرد است. به این صورت که از طریق Insert گزینۀ symbol را انتخاب و سپس More symbol را کلیک کنید پنجره زیر باز خواهد شد.

آموزش تایپ نمونه سوال تستی یا چهار گزینه ای

 همانطور که تصویر بالا مشاهده می کنید پس از باز شدن پنجرۀ symbol در قسمت Font گزینۀ wingdings را کلیک کرده و سپس نماد های مربع یا تیک برای پاسخ طبق سلیقۀ خودتان را انتخاب و جلوی گزینۀ صحیح پاسخ خود درج نمایید. به همین سادگی نکات مربوط به تایپ سوالات تستی را آموختید. همانطور که اشاره شد آموزش این نکات برای معلم ها و استاتید عزیز می توانید بسیار کاربردی باشد.

در صورتی که زمان کافی برای تایپ ندارید می توانید از خدمات فریلنسری مجله اینترنتی حنانه استفاده کنید. یکی از این خدمات تایپ در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی است. به راحتی می توانید از طریق پیام رسان ها یا صفحه های مجازی به ما پیام دهید و سفارش خود را ثبت کنید.

سفارش تایپ غیر حضوری و اینترنتی

پاورپوینت آموزش تایپ فرمول به همراه ترفندها و فایل صفحه آرایی بسیار کاربردی و مناسب برای شمایی که دانشجو یا استاد هستید و یا معلم و حتی دانش آموز هستید و یا می خواهید یک تایپیست ماهرباشید.

یک پیشنهاد دارم برای کسانی که می خواهند ترفندهای تایپ و صفحه آرایی را بیاموزند و به یک تایپیست حرفه ای تبدیل شوند تا بتوانند تمام پروژه های تایپ تخصصی دانشگاهی و یا مربوط به مدرسه را خودشان انجام دهند. مانند تایپ فرمول ریاضی و فیزیک، تایپ شیمی و تایپ عربی و یا اینکه اگر می خواهید به عنوان یک تایپیست حرفه ای کسب و کاری  برای خودتان راه بندازید یا به صورت فریلنسری کار کنید.

روانشناسی یادگیری و مطالعه مفید

اگر معلم یا دبیر و استاد هستید به شما هم پیشنهاد می کنم یک تایپیست حرفه ای باشید!

پیشنهاد من به شما استفاده از پاورپوینت تایپیست ماهر است.

  • در این پاورپوینت شما تایپ فرمول در ورد را به سادگی خواهید آموخت.
  • با ترفندهای صفحه آرایی کاربردی آشنا خواهید شد.
  •  تایپ عربی را نیز خواهید آموخت.
  • با نرم افزارهای مناسب برای تایپ شیمی و ریاضی را آشنا خواهید شد.
  • و روش کسب درآمد به عنوان یک تایپیست را خواهید دانست.

همچنین اگر می خواهید تایپ را به عنوان یک مربی آموزش دهید این پاورپوینت برای ارائه شما بسیار مناسب خواهد بود.

با این پاورپوینت بیاموزید و آموزش دهید.

مشخصات پاورپوینت تایپیست ماهر شامل:

  • 45 اسلاید قابل ویرایش
  • اندازه اسلاید 16*9 صفحه گسترده و مناسب برای تمامی نمایشگرها
  • آموزش با تصاویر است.
  • به همراه یک  pdf جدا برای آموزش صفحه آرایی کتاب

به سادگی با این فایل آموزش ببینید، حرفه ای تایپ کنید وآموزش دهید.

لینک مستقیم خرید پاورپوینت تایپیست ماهر

پاورپوینت آموزش تایپ

آموزش تایپ سوالات امتحانی در ورد

آموزش تایپ

تایپ حرفه ای

پاورپوینت آموزش تایپ حرفه ای

آموزش صفحه آرایی

تایپ فرمول

تایپ در ورد

تایپ ریاضی

تایپ شیمی

تایپ عربی

صفحه آرایی در ورد