خرید فایل های قابل دانلود
جستجو   :  

چگونه سوالات تستی یا چهار گزینه ای را تایپ کنیم؟(word 2016)

درآموزش تایپ سوالات تستی یا نمونه سوالات چهار گزینه ای اولین نکته فاصله بین گزینه ها است. نظم در فاصله و یک اندازه بودن گزینه های پاسخ سوالات مهم است تا شما بتوانید تایپی منظم داشته باشید. برای فاصله گذاری بین گزینه های پاسخ به هیچ عنوان از کلید اسپیس کیبورد استفاده نکنید. برای این کار از کلید tab باید استفاده کرد. با توجه به کوتاه یا بلند بون گزینه های پاسخ می توانید یک تا چند بار کلید tab را برای ایجاد فاصله بین گزینه ها فشار دهید و سعی کنید فاصله گذاری با کلید Tab برای تمام گزینه های سوالات به یک اندازه باشد. به تصویر زیر توجه کنید تمام گزینه مرتب و زیرهم قرار دارند.

یادتان باشد به عنوان یک تایپیست حرفه ای نظم در تایپ بسیار با اهمیت است.

 

نکتۀ مهم دیگردرتایپ نمونه سوالات تستی علامت پاسخ است. این علامت می تواند به صورت تیک، خط، پررنگ کردن پاسخ یا علامت تیک در مربع و یا... باشد. بیشتر مواقع برای علامت پاسخ از زدن تیک برای سوالات استفاده می شود.

چگونه پاسخ درست را تیک بزنیم؟ کدام یک از علامت های زیر را می خواهید برای پاسخ سوالات خود انتخاب کنید؟

 

برای داشتن مربع تیک دو روش وجود دارد در روش اول ابتدا باید از طریق تنظیمات منوی Developer را فعال کنید. پس از طریق منوی File وارد بخش options شوید و به تب customize Ribbon رفته و پس از زدن تیک قسمت Developer گزینه Ok را می زنیم. حالا Deloper به نوارابزار Word شما اضافه شد. و شما با رفتن به منوی Developer مربع کوچکی که دارای علامت تیک است را انتخاب کرده و از این طریق تیکت باکس ایجاد می شود. با کلیک روی مربع علامت ضربدر در داخل مربع ایجاد خواهد شد.

 

روش دوم این روش بسیار ساده وپرکاربرد است. به این صورت که از طریق Insert گزینۀ symbol را انتخاب و  سپس More symbol را کلیک کنید پنجره زیر باز خواهد شد.

 

 

همانطور که تصویر بالا مشاهده می کنید پس از باز شدن پنجرۀ symbol در قسمت Font گزینۀ wingdings را کلیک کرده و سپس نماد های مربع یا تیک برای پاسخ طبق سلیقۀ خودتان را انتخاب و جلوی گزینۀ صحیح پاسخ خود درج نمایید.

به همین سادگی نکات مربوط به تایپ سوالات تستی را آموختید. آموزش این نکات برای معلمین و استاتید عزیز می توانید بسیار کاربردی باشد.

برای آموزش نکات تایپ صفحۀ اینستاگرام ما را دنبال کنید. به زودی فایل ها و محتوای آموزشی دیگر را به اشتراک خواهم گذاشت.همچنین برای آموزش تایپ فرمول و عربی می توانید از فایل زیراستفاده کنید. برای دریافت و توضیحات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید و وارد فروشگاه ما شوید و این فایل را با قیمتی بسیار ارزان دریافت کنید. برای افرادی که می خواهند تایپیست ماهری شوند ویا دیگر افراد ( در این فایل تمام نکات با تصاویر و بسیار ساده و مرتب توضیح داده شده است.)

 

محتوانویس:لیلا واحد

آموزش تایپ سوالات تستی

چگونه نکات تایپ

فایل آموزش تایپ

تایپیست ماهر

 

تاریخ درج  :  1400/4/2  

نظرات کاربران :

آموزش ها عاااالی

نوشته شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ توسط hoseyn


ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی