استفاده از قالبهای آماده کتاب بسیار پرطرفدار است. مخصوصاً قالبهای برنامه ورد که ساده تر و پرکاربردتر از نرم افزارهای دیگر مانند ایندیزاین است. به عنوان یک نویسینده و حتی دانشجو با تایپ و یا جایگذاری متن خود در قالب زیبای یک کتاب و تبدیل آن به pdf میتوانید نوشتههای خود را بسیار تمییز و شیک و حتی به عنوان یک رزومه استفاده کنید و یا به اشتراک بگذارید. ما در سایت فروشگاهی فایل خود، قالب کتابی را طراحی کردهایم که با استفاده ازاین قالب آماده کتاب زیبا، متن شما به یک کتاب تبدیل خواهد شد. برای استفاده از کاورها و قالبهای کتاب آماده فارسی در نرم افزار ورد به سایت وی.اچ.دی فایل، با کلی محصول و پاورپوینتهای آموزشی و درسی و همچنین گرافیکی مراجعه کنید.

و اما قالب کتاب ورد فارسی که برای تایپ متون ادبی، درسی و علمی و یا هر متن دیگری که می خواهید در قالب کتاب باشد. این قالب  زیبای کتاب در قطع وزیری طراحی شده و دارای مشخصات زیر است:

دانلود قالب کتاب در ورد

 • دارای طرح جلد و صفحه شناسنامه
 • فهرست خودکار
 • صفحه بسم الله الرحمن الرحیم
 • طراحی شده در 5 فصل
 • تنظیم عنوان سرصفحه
 • شماره صفحه وسط چین
 • قطع وزیری (B5)

راهنمای استفاده از قالب کتاب:

برای جایگذاری متن کتاب، فقط کافی است متن را در قالب طراحی شده تایپ یا کپی کنید. در صورتی که می‌خواهید نوع، سایز و فاصله متن را تغییر دهید به راحتی از طریق تنظیمات مربوط به فونت می‌توانید متن را ویرایش کنید. برای اضافه کردن صفحه جدید از مسیر Insert و Blank page استفاده کنید. برای ایجاد صفحه فصل جدید در یک صفحه خالی ابتدا عنوان فصل را تایپ کنید سپس در بخش استایل ها Heading1  را بر روی آن اعمال کرده و سایز فونت را 28 بزنید و رنگ آن را به مشکی و نوع فونت را به Dast nevis تبدیل کنید. برای تغیر تیتر زیر فصل هم از استایل Heading 2 استفاده کنید و همچنین نوع فونت Mehr به سایز 16 تغییر دهید.

آموزش ایجاد پاورقی و به روز رسانی فهرست در ورد

برای درج پاورقی  مسیر reference و گزینه Insert Footnote را بزنید. به این صورت که در مقابل کلمه ای که می‌خواهید برایش پاورقی ایجاد کنید کلیک کرده و گزینه ذکر شده را اعمال کنید تا خط پاورقی ایجاد شود و همچنین شماره مربوط به کلمه ای که می خواهید برایش در پاورقی توضیحاتی بنویسید. سپس متن مربوط به پاورقی را درج نمایید.

برای به روز رسانی فهرست نیز بعد از تایپ و تنظیم کل کتاب به صفحه فهرست رفته پس از کلیک روی فهرست update table را کلیک کنید و بعد گزینه 2 را انتخاب و اوکی کنید تا فهرست به روز‌رسانی شود. برای به روز کردن فهرست حتماً از قبل باید بر روی فصل و تیتر عنوان ها استایل ها اعمال شوند.

قالب آماده صفحه آرایی شده کتاب

ایجاد صفحه ی خالی در ورد(زمان چاپ و یا پرینت گرفتن)

نکته مهم دیگر برای افرادی که می‌خواهند یک صفحه خالی قبل از هر فصل در زمان چاپ یا تبدیل به pdf در کتاب خود داشته باشند: در انتهای صفحه قبل از صفحه مربول به فصل کلیک کنید و بعد از منوی Layout و بخش Breaks گزینه neXt page  را کلیک کنید، با این کار در ورد صفحه خالی مشاهده نخواهید کرد اما هنگام پرینت یا تبدیل به pdf این صفحات خالی ایجاد خواهند شد.

استفاده از کاورها و قالب های صفحه آرایی شده جذابیت زیادی به متون مربوط به شما، خواهد داد و بی شک ظاهر کار و پروژه شما تاثیر آن را برای دیگران دوچندان خواهد کرد. مخصوصا اگر معلم و یا استاد باشید و بخواهید یک متن آموزشی را تنظیم کنید حتما ظاهر فایل آموزشی شما برای یادگیری و جذب دانشجو و دانش آموزان شما بسیار موثر خواهد بود. در سایت فروشگاهی فایل ما کاورها و قالب های بسیاری طراحی و تنظیم شده که با توجه به رشته و یا سلیقه خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

در آخریک پیشنهاد دارم برای کسانی که میخواهند ترفندهای تایپ و صفحه آرایی را بیاموزند و به یک تایپیست حرفه ای تبدیل شوند تا بتوانند تمام پروژه های تایپ تخصصی دانشگاهی و یا مربوط به مدرسه را خودشان انجام دهند. مانند تایپ فرمول ریاضی و فیزیک، تایپ شیمی و تایپ عربی و یا اینکه اگر می خواهید به عنوان یک تایپیست حرفه ای کسب و کاری  برای خودتان راه بندازید یا به صورت یک فریلنسرتایپ، کار کنید. حتی اگر معلم یا دبیر واستاد هستید به شما پیشنهاد می کنم یک تایپیست حرفه ای باشید!

پیشنهاد من به شما استفاده از پاورپوینت تایپیست ماهر است.

آموزش تایپ حرفه ای و صفحه آرایی در ورد

 •     در این پاورپوینت شما تایپ فرمول در ورد را به سادگی خواهید آموخت.
 •     با ترفندهای صفحه آرایی کاربردی آشنا خواهید شد.
 •      تایپ عربی را خواهید آموخت.
 •     با نرم افزارهای مناسب برای تایپ شیمی و ریاضی آشنا خواهید شد.
 •     روش تایپ نمونه سوالات چهار گزینه ای با درج علامت صحیح گزینه، را نیز خواهید آموخت.
 •     و روش کسب درآمد به عنوان یک تایپیست را خواهید دانست.

همچنین اگر می خواهید تایپ را به عنوان یک مربی آموزش دهید این پاورپوینت برای ارائه شما بسیار مناسب خواهد بود. این پاورپوینت که به صورت گام به گام و تصویری است جهت آموزش تایپ برای افراد مبتدی نیزمفید است.