جزوه فایل ورد صفحه‌آرایی شده زیست شناسی دهم فصل اول یک جزوه زیبا و قابل ویرایش برای معلم‌ها و دبیران عزیز است تا بتوانند برای آموزش از این جزوه درس زیست شناسی استفاده کنند. این جزوه دارای متن فصل اول زیست دهم (دنیای زنده) است و بسیار زیبا صفحه‌آرایی شده و کاملاً ویرایش است تا شما به راحتی بتوانید متن را ویرایش کنید و نام خود و یا عنوان دلخواه را در سر صفحه یا پا صفحه و یا جلد وارد نمایید.

مشخصات جزوه فایل ورد صفحه‌آرایی شده زیست شناسی دهم فصل اول

  • فایل ورد با فرمتDocx
  • دارای طرح جلد قابل ویرایش
  • سایز صفحه A4
  • صفحه متن صفحه‌آرایی شده 
  • دارای متن کتاب به صورت جزوه زیست شناسی دهم فصل اول در 21 صفحه
  • به همراه pdf فایل جزوه
  • به همراه قالب خام ورد فایل جزوه تا بتوانید برای تایپ دیگر متون درس زیست استفاده کنید.

درس زیست شناسی یکی از دروس بسیار مهم دبیرستان مخصوصاً رشته تجربی است و امروزه اکثر معلم‌ها یا دبیران برای آموزش از جزوه‌های صفحه‌آرایی شده و به صورت pdf یا کتاب الکترونیکی برای تدریس استفاده می‌کنند. این فایل مخصوص معلم‌های عزیز تهیه شده تا با هزینه کمتر و صرفه جویی در زمان بتوانند جزوه آموشی خود را تهیه کنند. ما همراه در تلاش هستیم محصولاتی را تهیه کنیم که معلم‌های عزیز بتوانند از آن‌ها برای آموزش با کیفیت بالاتر استفاده کنند.

تصاویر مربوط به جزوه فایل ورد صفحه‌ارایی شده زیست شناسی دهم فصل اول

جزوه قابل ویرایش زیست شناسی دهم فصل اول

زیست شناسی نوین

جورچینی (پازلی) را در نظر بگیرید که از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. ممکن است هر یک از قطعات آن به تنهایی بی‌معنی به نظر آید؛ اما اگر قطعه‌های آن را یکی‌یکی در جایِ درست در کنار همدیگر قرار دهیم، مشاهده می‌کنیم که اجزای جورچین، کم‌کم نمایی بزرگ، کُلّی و معنی‌دار پیدا می‌کنند و تصویری از شیئی آشنا به ما نشان می‌دهند.

پیکر هر یک از جانداران نیز از اجزای بسیاری تشکیل شده است. هر یک از این اجزاء بخشی از یک سامانه بزرگ را تشکیل می‌دهد که در نمای کلّی برای ما معنی پیدا می‌کند. بنابراین، جانداران را نوعی سامانه پیچیده می‌دانند که اجزای آن با هم ارتباط‌های چندسویه دارند. پیچیدگی این سامانه را وقتی بیشتر مشاهده می‌کنیم که ارتباط جاندار و اجزای تشکیل‌دهنده بدن آن را با محیط‌زیست بررسی کنیم.

ویژگی‌های سامانه‌های پیچیده و مرکب را نمی‌توان فقط از طریق مطالعه اجزای سازنده آن‌ها توضیح داد. هر یاخته هم چیزی بیش از مجموع مولکول‌های تشکیل‌دهنده آن است و این موضوع در سطوح بافت، اندام، دستگاه و جاندار نیز صادق است که تا سطح زیست‌کره ادامه دارد. اگر اجزای تشکیل‌دهنده یک گیاه را از هم جدا کنیم و در ظرفی بریزیم، آن مجموعه اجزای از هم جداشده گیاه به شمار نمی‌رود؛ پس ارتباط بین اجزا نیز مانند خود اجزا در تشکیل جاندار، مؤثر و کُل، چیزی بیشتر از اجتماع اجزا است.

زیست‌شناسان امروزی به این نتیجه رسیده‌اند که بهتر است برای درک سامانه‌های زنده، جزءنگری را کنار بگذارند و بیشتر «کُل‌نگری» کنند تا بتوانند ارتباط‌های درهم‌آمیخته درون این سامانه‌ها را کشف و آن‌ها را در تصویری بزرگ‌تر و کامل‌تر مشاهده کنند؛ یعنی سعی می‌کنند هنگام بررسی یک موجود زنده، به همة عوامل زنده و غیرزنده‌ای نیز توجه کنند که بر حیات آن اثر می‌گذارند...

قالب درس زیست شناسی در مایکروسافت ورد

جزوه زیست شناسی دهم قابل ویرایش فصل اول

تحقیق 7 صفحه ای زیست شناسی آوند چوبی

گزارش کار آزمایشگاه با عنوان کشت میکروب و تشکیل کلنی - در حجم 11 صفحه، فرمت ورد

 

دانلود جزوه زیست شناسی دهم فصل اول(دنیای زنده) در مایکروسافت ورد

دانلود جزوه دهم زیست شناسی فصل اول

آموزش درس زیست شناسی با جزوه صفحه‌آرایی شده

دبیر درس زیست شناسی

آموزش زیست دهم با جزوه